Усна історія Уманщини: діти війни – літописці: монографія. / уклад. проф. Т. В. Кузнець (голова), М. М. Рогожа, О. В. Скус. – Умань: ВПЦ «Візаві» (Видавець «Сочінський»), 2014.- 100 с.

Авторами цього випуску «Усної історії Уманщини» є «діти війни». Законодавчо визначено, що це та частина населення України, яка народилася в період з 9 вересня 1927 до 9 вересня 1945 року. Але у даному проекті ці вікові рамки дещо порушено. Укладачі дали можливість висловитись усім бажаючим, у чиє дитинство чи юність увійшла німецько-радянська війна 1941 – 1945 років. Літопис уклали ті, хто не може забути голодне дитинство, гіркоту німецької окупації, примусові роботи в Німеччині і біль втрати рідних та близьких. Розповіді «дітей війни» – різні: яскравіші чи як тьмяніші відголоски минулого, більш детальні чи загальні, власні переживання чи з розповідей батьків і т.д. Але їх найбільшою цінністю є те, що вони зберігають високий емоційний градус людської трагедії, що вони від конкретних людей, і що вони мають величезний виховний потенціал. В цілому вони складають окрему сторінку великого Літопису українського народу.