Петро Петрович Курінний (1894-1972 pp.)

Український археолог, музеєзнавець, пам’яткоохоронець. Народився в Умані в родинні юриста та громадського діяча. Був першим директором Уманського краєзнавчого музею.
У 1911-1913 pp. проводив самостійні експедиції до збирання археологічних та етнографічних матеріалів на Уманщині, Звенигородщині, Лигювеччині.
З 1913 до 1917 р. – навчався в Київському університеті. Саме тоді розкопував скіфські могили біля Умані, брав участь у розкопках античного міста Ольвії.
У 1917 р. повернувся до Умані і працював спочатку викладачем, а з 1921 р. – директором Уманської чоловічої гімназії. У 1918 р. відкрив білогрудівську археологічну культуру.
1924 року П.П. Курінний обраний дійсним членом Всеукраїнського Археологічного Комітету.
З 1926 до 1932 обіймав посаду директора Всеукраїнського містечка та Лаврського заповідника. Провів низку розкопок на Уманщині та Київщині.
Остерігаючись репресій за співробітництво з німецькими окупаційними властями, в повоєнний час перебирається до Львова, Праги, Німеччини, співробітничає з Вільним університетом у Мюнхені.
Помер П.П. Курінний у Мюнхені 1972 року.