Кузнець Т.В. Населення Уманщини XIX – початку XX століття : Монографія. – К.: Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет”, 2005. – 195 с.

Книга містить аналіз статистичних даних про населення Уманського повіту Київської губернії впродовж XIX – перших десятиліть XX століття. З’ясовується чисельність, національний та соціальний склад, освітній рівень, розподіл за головними групами занять мешканців значного регіону Правобережжя. Головну увагу приділено аналізу матеріалів демографічних переписів 1897 року та трьох переписів початку XX століття: 1917, 1920 і 1923 років. Осібно виділений матеріал про мешканців повітового міста Умані. Для істориків, краєзнавців, учителів, студентів, усіх, хто захоплюється українською історією та краєзнавством.