Хрисанф Петрович Ящуржинский (1852 -1923 pp.)

Народився 19 березня 1852 року в родині православного священика с. Молодецького Уманського повіту Петра Ящуржинського. Відійшов від сімейної традиції і здобув світську освіту. Навчався в Київському і Варшавському університетах на слов’яно-російському відділенні історико- філологічного факультету. Здобувши освіту, розпочав педагогічну діяльність у Криму. Викладав у Керченському дівочому інституті, в сімферопольських чоловічій та жіночій гімназіях, а потім в Одеському інституті імператора Миколая. Викладацьку діяльність поєднував з науковою, збирав фольклорний матеріал, співробітничав з часописом «Київська старовина».

Вийшовши на пенсію, залишив Одесу і в 1911 році перебрався до с. Молодецького. Там він продовжував фольклорно-етнографічні дослідження. У 1913 р. видрукував історичну працю «Город Умань. Краткий исторический очерк».

За покликанням Х.ГІ. Ящуржинський був просвітителем, ученим, патріотом. Його по праву віднесено до золотого фонду духовної еліти України.

Сучасний рівень суспільного розвитку зумовлює необхідність не тільки глибокого вивчення історичних процесів та явищ, а й детального дослідження духовної сфери життя народу. Відродження національної духовності вимагає повернення із забуття імен людей, які своєю освітою, своєю вродженою духовністю та інтелігентністю справляли неабиякий вплив на суспільне життя. Серед таких і Хрисанф Петрович Ящуржинський.


Warning: Missing argument 1 for __(), called in /home/liky/public_html/wp-content/themes/liky_theme/single.php on line 31 and defined in /home/liky/public_html/wp-includes/l10n.php on line 201

Warning: Missing argument 1 for __(), called in /home/liky/public_html/wp-content/themes/liky_theme/single.php on line 37 and defined in /home/liky/public_html/wp-includes/l10n.php on line 201