Данило Михайлович Щербаківський (1876-1927 pp.)

Видатний український мистецтвознавець, етнограф, археолог, музеєзнавець, освітянин. Народився 17 березня 1876 року. Закінчив історичний факультет Київського університету і з 1901 року почав свою початкову та музейну діяльність.

Після військової служби на Кавказі Данило Щербаківський був призначений викладачем історії та географії Уманської чоловічої гімназії.

Він був ініціатором створення Уманського історичного музею, для чого організував гурток серед учнів гімназії, які збирали і вивчали археологічні, етнографічні та мистецькі пам’ятки Уманщини. Та в 1906 і наступних роках музей не був відкритий через заборону місцевої влади.

В 1910 році Д. Щербаківський переїхав до Києва, /де разом із М. Бїляшівським віддає себе зведенню головної національної скарбниці – Всеукраїнського історичного музею імені Т. Шевченка.

Він працював у Всеукраїнському комітеті по охороні старожитностей, Українському науковому товаристві, викладав в Архітектурному інституті, Київському художньому інституті, українському археологічному інституті. Він був одним із хрещених батьків Українського етнографічного товариства і Кабінету-музею антропології та етнології імені Ф. Вовка.

У 1927 році його життя трагічно обірвалося. Причиною самогубства стали несприятливі умови роботи, що склалися для нього у Всеукраїнському історичному музеї.